Užitečný život, občanské sdružení
Nemluvme o integraci. Uskutečňujme ji.
Úvod   Kdo jsme   Lidé   Fotky   Kontakt
občanské sdružení

Meditace s filmy, 13.-16.2. 2014

Days of Heaven

Meditace
Někdy se zkrátka potřebujeme zastavit. Zklidnit se a zaposlouchat do ticha. Poodstoupit od každodenních záležitostí, urovnat si myšlenky a pocity, podívat se na svůj život z nadhledu.

Film
Inspirací a pozvánkou nám může být film. Na plátně spolu s hrdiny procházíme různými situacemi a prožíváme s nimi silné emoce, filmové obrazy se vrývají do duše a mohou být daleko silnější než slovo. Film jako celek, konkrétní replika nebo třeba nepatrný detail mohou být impulzem k přemýšlení nad sebou samým, nad naší konkrétní životní situací, nebo klíčem k dosud neprobádaným zákoutím našeho nitra.

Meditace s filmy
A tak se nabízí použít filmu jako impulzu k tiché meditaci, interakci s naším nitrem. Nechat se den po dni inspirovat filmem, který zachycuje některá ze základních napětí lidské existence kdesi mezi svobodou člověka a jeho určeností vztahy či prostředím, mezi vzdorem a přijetím skutečnosti…

Zveme vás na prodloužený víkend meditací s filmy.

Je to akce příbuzná s Víkendem v tichu. Podobně tedy nepůjde o to něco zažít, ale spíše se věnovat sami sobě a tomu v nás, co v běžném životě není až tak úplně slyšet. Ticho je podstatnou součástí programu a proto se pokusíme většinu času zachovat mlčení, tak, aby jediným impulzem, který přichází „zvnějšku“, byl film. Během víkendu bude promítnuto několik filmů, po každé projekci bude prostor k individuální meditaci. Na začátku zařadíme krátký úvod o tom, jak meditovat film, protože se předpokládá, že většina účastníků nemá s meditací zkušenosti. Předchozí účast na Víkendu v tichu může být výhodou, rozhodně ale není nutná. Bude také možnost individuálních konzultací. Nepůjde o to nad filmy diskutovat, podrobit je kritice, hodnotit jejich uměleckou kvalitu, úroveň hereckých výkonů apod. Budeme se spíše snažit všímat, jak interagují s naším nitrem.

Akce je určena pro ty, kteří se neidentifikují s žádnou církví nebo náboženskou organizací, ale jsou otevřeni duchovní zkušenosti, tedy tomu, co je pod povrchem. Je otevřena lidem se zdravotním handicapem.

Kdy: 13.-16.2. 2014
Kde: Kolín
Více informací a přihláška: www.uzitecny-zivot.cz/meditacesfilmy
Kontakt: vikendvtichu (at) uzitecny-zivot.cz

««« Předchozí text: Víkend v tichu, 15.-17. listopadu 2013 Následující text: Zimní miniopera 7.-9.2. 2014 »»»

Míša Šedová | 24.11.2013 Ne 21:52 | Akce UŽ | 0 | Sdílet

Podporujeme osobní rozvoj mladých lidí s postižením i bez něj. Pořádáme zážitkové kurzy, výlety za kulturou, přírodou a pohodou, sportovní, turistické a další akce.
Bude
Freedom4, čtvrtky večer
      integrovaná taneční skupina
Koňská miniopera, jaro
      víkendy s koňmi
Seminář Zpětná vazba
      17.-19.10.2014, vzdělávací víkend

Bylo
Arbor Vitae • Divadlo fórum • Doteky moře • Fontána • Forest Run • Nanečisto • Vy-tváření • Seminář Zpětná vazba
Text to HTML converter and formatter