Užitečný život, občanské sdružení
Nemluvme o integraci. Uskutečňujme ji.
Úvod   Kdo jsme   Lidé   Fotky   Kontakt
občanské sdružení

Pozvánka na VCHK: Křeslo pro hosta

Nemusíme společně zpívat koledy, předávat si roztomilé dárečky a prskat na sebe prskavkou, abychom pochopili, že jsou tu Vánoce – původně křesťanský svátek, na který se však dnes připravují říčné davy splašených nakupujících v super, hyper a ultra marketech… Co dělat? Nepodlehnout. Nehonit sebe ani své bližní. Nedrancovat pulty plné pitomostí. Jen být v klidu a pokoji s příjemnými lidmi někde, kam na nás nedohlédnou plyšoví „Santové“ z výloh. Svou návštěvou nás poctí hned dva hosté. První nás trošku vyzkouší z naší zručnosti, a ten druhý nás zajisté nikoliv jen trošku, ale hodně rozveselí.

Tentokrát zůstaneme v centru dění – v Praze (ať žije pragocentrismus). Nebudete mít skoro žádnou chvilku pro sebe, protože plánovaný program vám to prostě nedovolí. Posuďte sami:

V pátek večer se v 19:00 sejdeme v Salesiánském centru v Kobylisích; neseznámení se seznámí, nebo budou seznámeni a přátelsky pojíme. Každý z účastníků nechť si na víkend šetří ochotu pomáhat, především kolem plotny – budeme se všichni v průběhu víkendu podílet na přípravě jídel, mytí nádobí a jiných nezbytnostech nutných k přežití.

V sobotu se tradičně dostaví šikovná paní, pod jejímž vedením se budeme věnovat tvůrčí rukodělné činnosti, budeme vyrábět svíčky, anděly nebo jiné věci použitelné v době adventní a post-adventní. Použitelnost výrobků bude přímo úměrná naší zručnosti a trpělivosti. Kromě společně připraveného oběda bychom rádi stihli krátkou procházku zasněženou Prahou (místy 1–2 cm sněhu) a vzájemné předání nehmotných dárků způsobem hravým a duši milým. Časová souslednost dne bude účastníkům přiblížena v emailu – zatím se tvoří. Večer: Divadlo ABC, 19:00 – představení Na východ od ráje (John Steinbeck); informace zde.

A konečně v neděli budeme především připravovat sváteční oběd (13:00). Pro koho? Troška nápovědy by se hodila, že? (Jméno hosta je obsaženo v předešlé větě – znáte ho zcela jistě všichni – AKCE: kdo první uhodne, může obědvat po jeho/jejím boku!). Po obědě si všichni můžeme vzájemně ochutnat cukroví či jiné dobrůtky, budou-li jaké.

To vše a jistě i mnoho dalšího se uskuteční 14. – 16. prosince 2007 v Salesiánském centru v Praze 8 – Kobylisích, Kobyliské náměstí 1 (přímo na stanici metra Kobylisy linky C, jeden z východů ústí přímo na místo samé).

Účastnický poplatek: 450,– Kč (členové UŽ 400,–) (přihlašování otevřeno, odhlásit se lze jen do 8.12., tímto opatřením chceme zamezit lavině odhlašování těsně před akcí), přihlašovací formulář na stránkách VCHK

Kontaktní osoba: Ondra Hohl, tel: 603 234 675, email: vchk (at) uzitecny-zivot.cz

S sebou: spacáky (bez karimatek, spí se na postelích), přezůvky, společenský oděv (do divadla ABC)

Těší se na vás tým ve složení Lída, Vlaďka, Jana S., Jana N., a Ondra

««« Předchozí text: Dramatická úmrtí, o kterých se nepíše Následující text: Zpětná vazba - seminář »»»

Ondra Hohl | 30.11.2007 Pá 17:51 | Akce UŽ | 0 | Sdílet

Podporujeme osobní rozvoj mladých lidí s postižením i bez něj. Pořádáme zážitkové kurzy, výlety za kulturou, přírodou a pohodou, sportovní, turistické a další akce.
Bude
Freedom4, čtvrtky večer
      integrovaná taneční skupina
Koňská miniopera, jaro
      víkendy s koňmi
Seminář Zpětná vazba
      17.-19.10.2014, vzdělávací víkend

Bylo
Arbor Vitae • Divadlo fórum • Doteky moře • Fontána • Forest Run • Nanečisto • Vy-tváření • Seminář Zpětná vazba
Text to HTML converter and formatter